Nieciekawa sytuacja w branży motoryzacyjnej sprawiła, że w ujęciu liczbowym i wartościowym spadła sprzedaż kredytów samochodowych w polskim sektorze bankowym-porównując aktualne dane do ubiegłorocznych. Recesja jest na dyle duża, że w ostatnim czasie Alior Bank wycofał się z oferowania kredytów samochodowych.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Polacy chętnie kupują samochody używane, posiłkując się przy tym kredytem bankowym. Przeszkodą może być jedynie coraz mniejsza zdolność kredytowa naszych rodaków. Z nadzieją należy czekać na zmiany w Rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego. Średnia wartość używanego auta kredytowanego w banku działającym w Polsce wynosi 40 tysięcy złotych. Przykładowe oferty kredytów samochodowych:

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt na auta używane? Który bank ma najlepszą ofertę za zakup używanego samochodu na kredyt?

1. Getin Bank: nominalne oprocentowanie 8,49 proc. kredytowanie do 150 procent wartości auta; szybka i prosta procedura; maksymalny okres kredytowania to 5 lat, brak prowizji
2. Santander Consumer Bank: oprocentowanie nominalne ok. 7,29 procent; uproszczona procedura; okres kredytowania do 8 lat; bank akceptuje różne źródła dochodu klienta
3. MultiBank: nominalne oprocentowanie wynosi 7,10 procent; maksymalne kredytowanie nawet do 100 tys. zł; kredytowanie do 10 lat, prowizja 3 proc.

Tags: , ,

Leave a Reply